понеділок, 29 серпня 2016 р.

ІНФОРМАЦІЯ по 7-й сесії Великоолександрівської сільської ради

На сесію було винесено 108 питань. Розпочали  о 18:15 традиційно з депутатських запитів та звернень.
Одне з перших звернень, яке виголосила депутат Людмила Данилова, одразу викликало жорстке протистояння в Раді. Звернення було щодо включення до порядку денного проекту рішення «Про визнання позовних вимог  прокуратури Київської області про визнання недійсними рішення  Великоолександрівської  сільської ради у її позовах.» Це той позов про який нещодавно писали у Facebook: де земельні ділянки в центрі Чубинського виділені під ОСГ (одна під будівництво) родичам депутатів та пов’язаним особам – «територія» забудовника Вашето. Жорстко почав критикувати та виступив категорично проти звернення Данилової депутат Юрій Максименко, який був секретарем ради попереднього скликання і родичі якого фігурують в другому аналогічному позові прокуратури Київської області – так звана сумнозвісна «територія» забудовника Ткаченко. Але більшість депутатів підтримали Л. Данилову проголосувавши за включення питання до порядку денного.

                Після закінчення виголошення запитів та звернень за пропозицією кількох депутатів було прийняте процедурне рішення про позачерговий розгляд питання №73 «Про проведення реконструкції будівлі гуртожитку за адресою: вул. Погребняка, 1-а, в с. Чубинське, Бориспільський район, Київська область.», так як на сесії були присутні жителі гуртожитку.
Слово взяв депутат, в.о. Господарської постійної комісії Дмитро Бузницький. Він зачитав протокол засідання комісії на якому розглядався лист Районної ради, щодо вирішення питання Реконструкції за бюджетні кошти, або залучення інвесторів. Комісія одноголосно прийняла рекомендацію про недоцільність реконструкції за бюджетні кошти – адже коштів у бюджеті на ці цілі немає.
Його підтримав і депутат, член Господарської комісії Андрій Карпенко, який зазначив, що депутати поточної каденції підтримують жителів гуртожитку і докладуть всіх зусиль для вирішення цього складного питання. Також А. Карпенко попросив не нагнітати ситуацію і не звалювати вину на поточну каденцію так, як проблема гуртожитку тягнеться уже десятиліття і ніхто за ці роки не хотів її вирішувати: ні Інститут працівники, якого проживають у гуртожитку, ні Районна та Обласна ради до яких звертались мешканці, ні місцева влада (декілька попередніх каденцій).
Далі виступали жителі гуртожитку, які відзначили, що проблемою, яка потребує швидкого поточного вирішення це підключення світла до гуртожитку, яке від’єднало Київобленерго. А головним питанням є надання дозволу на приватизацію кімнат у гуртожитку. Але для цього потрібний пакет документів (в т.ч. реєстрація, ордер і т.п.), якого немає у людей. Також серед мешканців гуртожитку немає єдиної думки щодо питання аварійний гуртожиток чи ні – присутні жителі на сесії висловили думку, що гуртожиток не аварійний (а документ який говорить про аварійність – не визнають), як і не визнають позиції своєї сусідки по гуртожитку, яка писала листи в низку інстанцій про аварійність.
Ще взяв слово депутат Вячеслав Юрченко, який є членом спеціальної комісії Виконавчого комітету по вирішенню проблем гуртожитку. Він зачитав витяги з протоколу цієї комісії та рішень Виконкому -  в документах зазначались люди, які претендують на приватизацію кімнат. Їх було декілька категорій: ті хто фактично проживає більше 10 років і прописаний в гуртожитку, ті хто проживає, але не прописаний в гуртожитку та ті, які не проживають, але теж заявляють свої вимоги на кімнати.
В документах було шість прізвищ, які не викликали питань, щодо права приватизації у членів комісій. Але серед цих прізвищ була Мати та донька, які претендували на дві кімнати (так як є прописка в паспорті) – даний факт обурив присутніх мешканців гуртожитку, в першу чергу тих хто не ввійшов в цей список.
Отже вислухавши всі думки, баталії, словесні перепалки я поспілкувався з молодою жителькою гуртожитку, яка на мою суб’єктивну думку перебуває в найгіршому становищі, так як проживає в гуртожитку більше 10 років з донькою, але не може добитися ні прописки ні права на приватизацію. Більше того не має ні іншого житла ні можливості його орендувати, а жити десятки років і боротися за свої права на кімнату дуже важко, тим більше коли владі на всіх рівнях наплювати на долі людей.
Після розмови з нею, я зрозумів що першочергово є вирішення питання світла (звернення з листом до Київобленерго), далі надання дозволу на приватизацію (що дасть змогу в майбутньому домовитись з потенційним забудовником і отримати достойне житло) і лише після приватизації вона не проти, щоб їй надали тимчасове житло (кімнату в нормальному гуртожитку).
Зваживши всі думки та розмови, я виніс пропозицію не затягувати час, а проголосувати рішення, щодо надання дозволу на приватизацію та прописки в гуртожитку жителям по яким у двох комісій (я не є членом жодної з них) не виникло запитань. А також після прописки та приватизації надати, альтернативне тимчасове житло для тих хто цього потребує за їх бажанням та згодою. На, що присутній на сесії  директор будівельної компанії, помічник районного та обласного депутатів С. Кулєшов, не почувши чітко пропозиції почав вигукувати, що непотрібно жителям ніякого тимчасового житла. У мене ж після спілкування з жителькою була інша думка, яку я і висловив Кулєшову: що це право людей вирішувати потрібно чи не потрібно (тим більше, що скоро зима), і що він не жив в таких умовах, щоб вирішувати за жителів – але, може помінятися місцями переїхавши в гуртожиток, а жителі у його квартиру.
Дискусія продовжилась в коридорі де Кулєшов накинувся на мене з ненормативною лексикою та звинуваченнями, що я начебто насильно виселяю людей з гуртожитку. На заперечення, що це нісенітниця і я апріорі не можу це робити ніяк; та те, що моя пропозиція озвучена в залі  і всі її чули і Чорнозубов знімав на відео. Далі я попросив кулєшова перестати використовувати свою персональну сторінку «під кутом правди» для щоденного поливання мене брудом і звинувачення в усіх гріхах – тут він різко почервонів, очі налились кров’ю і він продовжував все в тому ж репертуарі почавши розмахувати кулаками – «припинила» суперечку Заступник голови, яка якраз проходила коридором. мені в слід Кулєшов вигукував, що він зі мною ще розбереться.
Мої слова підтверджуються, як відеозаписами так і свідками. Після цього, я зайшов в сесійний зал і повідомив Районного депутата від ВО «Свобода» Віталія Гордієнка про неадекватну поведінку його помічника. До слова, це єдиний представник Свободи на сесії, який не тільки говорив, але і слухав виступаючих – і ми з ним дійшли спільного знаменника щодо порядку дій по питанню гуртожитка для конструктивного вирішення проблеми.
Депутат Районної ради О. Сингаївський  сказав, що начебто після його візиту в Обленерго, останнє вимкнуло світло за персональною вказівкою Голови сільради та депутата від гуртожитку і що для відновлення енергопостачання в гуртожитку не потрібно усувати порушення безпеки визначені у приписі енергопостачальника, який вимкнув світло – а потрібно лише направити лист від сільради про перезаключення договору.
Після цього депутати Іван Шапкін та Дмитро Власов звернулись до О. Сингаївського з проханням, щоб для пришвидшення підключення світла він особисто відвіз лист в Обленерго, так як уже зустрічався з керівництвом і його завірили, що потрібен лише лист. На що районний депутат відповів, що депутати сільради не мають права давати йому вказівки, а повинні все зробити самі і прозвітувати йому на поштову скриньку.
Дискусія, сварки, крик продовжувалась десь до 22:30. Після чого депутат М. Петренко висунув пропозицію детальніше вивчити питання зібравшись всіма комісіями та розглянути на наступному пленарному засіданні – депутати підтримали дане Рішення.
Далі проголосували про Про термінове направлення листа до Бориспільського РП ПАТ "Київобленерго", щодо укладання договору та підключення будівлі гуртожитку до енергопостачання (відповідно експертного висновку) за адресою: вул. Погребняка, 1-а, в с. Чубинське, Бориспільський район, Київська область.
На цьому поточний розгляд питання гуртожитку був завершений.
На персональній сторінці Кулєшова він пише, що під час перерви я начебто накинувся з погрозами та штовханиною на А. Чорнозубова. Так от вийшовши на вулицю, я побачив як Андрій багатоповерховим матом криє депутатів від Чубинського та викрикує, що їм варто скласти повноваження, що всі запроданці і т.п.
Після спілкування з членами Земельної комісії я дещо зрозумів, чому Чорнозубов останнім часом поливає всіх депутатів від Чубинського брудом. Виявляється Андрій написав заяву на безкоштовне отримання двох земельних ділянок по 0,25 га кожна (одна під будівництво інша під ОСГ) – а Земельна комісія не виносить їх на сесію. Але ж кожен має право на безкоштовне отримання землі скажете, ви! Чому ж не виносять -  а не виносять тому, що по-перше на комісії Чорнозубову нагадали, що він уже використав право на безкоштовне отримання землі під будівництво (на що Андрій зауважив, що то було давно), а по-друге дані земельні ділянки знаходяться в ЛІСІ у с. М.Олександрівці.
А тому після перепалки з депутатами, я сказав Андрію наступне: «Перестань безпідставно поливати людей брудом. І не надійся, що я проголосую за виділення землі в ЛІСІ чи тобі чи будь кому іншому, невже тобі мало загальноукраїнських справ про ліси Бучі та Ірпеня.». Також додав, що він має право на ділянку під ОСГ, але не в ЛІСІ – а нехай знайде законну – тоді я підтримаю це згідно норм права.
Після всіх цих баталій сесія затягнулася далеко за північ, депутати сумарно розглянули ще 16 питань. Найважливішими з яких були:
Про затвердження Положення про інспекцію з благоустрою населених пунктів Великоолександрівської сільської ради Бориспільського району Київської області.
Про надання дозволу КУП "Олександрівкажитлобудсервіс" на проектування та будівництво свердловини за адресою вул. Яблунева, 13-б, в с. Чубинське, Бориспільського району, Київської області.


Немає коментарів:

Дописати коментар